یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 15:14

استفاده از فناوری نانو در صنعت، زمینه ساز گسترش تولید ملی است

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عباس کتابی، در  مراسم برگزاری چهارمین کنگره بین المللی فناوری نانو در دانشگاه کاشان، به کاربرد فناوری نانو در زمینه‌های پزشکی، صنعت، آب، انرژی و تصفیه فاضلاب اشاره کرد و گفت: توجه و سرمایه گذاری این علم، منشاء تولید دانش به فناوری و تبدیل آن به محصول است.

وی با بیان اینکه امروز رکن اصلی الگوی اسلامی مبتنی بر پیشرفت‌های علم و فناوری است، افزود: رشد فزاینده و سرعت تحولات نانو از رتبه 53 در سال 2001، به رتبه نهم در حال حاضر، نشان دهنده رشد علمی کشور است. 

کتابی با بیان اینکه دانشجویان و افراد متخصص زیادی در حال حاضر در زمینه نانو در ایران فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: این  دانشگاه با دارا بودن پژوهشکده‌های نانو، انرژی، اسانس و فرش آمادگی حمایت از طرح‌های کاربردی در راستای تولید ملی دارد.

رئیس دانشگاه کاشان به  دارا بودن 300 ساعت آفتاب در منطقه کویری کاشان اشاره کرد و یادآورشد: با بکارگیری علوم فناوری نانو، این منطقه می‌تواند با بیشترین منبع تولید انرژی خورشیدی برای طراحی و ساخت و تولید انواع محصولات مختلف اثر گذار باشد.

کتابی، پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان را نخستین پژوهشکده در کشور ذکر کرد و افزود: این پژوهشکده در سال 81 در این دانشگاه راه اندازی شد و همیشه رتبه‌های برتر جشنواره نانو از دانشجویان این دانشگاه معرفی شده‌اند.

وی به ساخت بزرگترین پژوهشکده نانو تکنولوژی در این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این پژوهشکده با زیربنای 4500 متر مربع تا اول مهرماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

   1391/6/28 12:15    تعداد بازدید :  362


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 362
4.3/10 (تعداد آرا 11 نفر )